Jak rozpocząć korzystanie z systemu biura rachunkowego online

Biuro rachunkowe online łączy tradycyjne świadczenie usług księgowych z nowoczesną technologią IT.

Platforma informatyczna wykorzystywana przez biuro:

Księgowość online - więcej czasu dla Ciebie

Wystawiasz faktury? Kontrolujesz płatności? Księgowa ma to już u siebie, mniej pracy więcej efektów.

 • Skoncentruj się na zarabianiu pieniędzy.

Prosto rozliczasz
kilometrówkę

Wygodnie wprowadzasz trasy do kilometrówki, bez konieczności przepisywania ich w księgowości!

 • Ustalasz stałe trasy, klikasz - i wypełnione

Oszczędzasz czas
i pieniądze!

Nie musisz jeździć do biura, stać w korkach, spędzać czasu na poczcie. Elektroniczna komunikacja z biurem to drzwi do przyszłości dla Ciebie i Twojej firmy.

 • Optymalnie zarządzaj czasem.
 • Przesyłaj skany dokumentów do biura.

Monitorujesz ważne
terminy

System powiadomi Cię automatycznie o zbliżających się ważnych terminach podatkowych.

 • Kiedy do zapłacenia składki ZUS?
 • Kiedy do zapłacenia podatek dochodowy i VAT?

Masz stały dostęp do deklaracji

Elektroniczna komunikacja z urzędami! Stały dostęp do wysłanych deklaracji podatkowych i ubezpieczeniowych. Te i inne funkcje technologii internetowej znacząco usprawnią działanie Twojej firmy.

 • W każdej chwili i z każdego miejsca możesz wysłać, podpisać lub pobrać wszystkie e-deklaracje. Nie musisz czekać na otwarcie biura rachunkowego.

Zawsze pod opieką
ekspertów

W każdej chwili masz kontakt przez system z księgowym. Komunikator wewnętrzny pozwala zadawać pytania, przesyłać dokumenty, otrzymywać porady. Za Twoją księgową stoi sztab ekspertów podatkowych z najwyższej ligi.

 • Zadajesz pytanie podatkowe i w ciągu 24 godzin otrzymujesz opracowaną odpowiedź!

System kontroli płatności

Integracja z kontem bankowym pozwala Ci zawsze i w każdym miejscu sprawdzić rozrachunki swojej firmy. Wiesz, ile ktoś jest Ci winny oraz kiedy mijają terminy płatności Twoich zobowiązań.

 • Klikasz i wysyłasz upomnienie!

Automatyczny monitoring
kontrahentów

System synchronizuje się automatycznie z największymi bazami BIG oraz giełdami długów. Od tej pory wiesz, czy Twój kontrahent zalega komuś z należnościami.

 • Monitoruj swoich kontrahentów!

Elektroniczne księgi
i rejestry

Wykorzystaj Internet! Dzięki współpracy z naszym biurem rachunkowym będziesz miał stały wgląd do ksiąg, rejestrów, ewidencji oraz wszystkich deklaracji z całej historii kontaktów z nami.

 • Elektroniczne księgi i rejestry to oszczędność papieru, a więc i środowiska!

Prosto rozliczysz zakup
samochodu

Leasing? Kredyt? Czy samochód kupiony za gotówkę? Z nami łatwo zrozumiesz różnicę!

 • Kontroluj swoje koszty!

Wybierasz indywidualne
ustawienia

Możesz dostosować swój pulpit według aktualnych potrzeb. Wyświetlasz tylko to, co jest dla Ciebie ważne. Masz do wglądu moduły:

 • Zestawienie kosztów i przychodów,
 • Zobowiązania podatkowe,
 • Nierozliczone płatności.

Oferta i rejestracja w systemie

W pierwszej kolejności przejdź na stronę oferty biura rachunkowego. W przypadku akceptacji zamieszczonego cennika należy kliknąć na przycisk Wybieram oraz uzupełnić podstawowe dane:

Jeżeli jesteś klientem wfirma.pl wprowadź tylko swój login i hasło, których używasz w systemie wFirma.pl oraz kliknij na przycisk Dalej.

Jeżeli jesteś nowym klientem wprowadź:

 • NIP oraz kod z obrazka - po kliknięciu przycisku Dalej dane firmy zostaną uzupełnione automatycznie. W razie niezgodności należy je zmodyfikować,
 • adres e-mail, który jednocześnie będzie loginem do systemu,
 • hasło do przyszłego logowania,
 • przeczytaj i zaakceptuj regulamin,

oraz kliknij na przycisk Dalej.

Umowa z biurem rachunkowym

Na Twój adres mailowy w ciągu kilku minut zostanie przesłana umowa o prowadzenie księgowości wraz z załącznikiem w postaci cennika oraz umowa powierzenia danych osobowych.

W przypadku, gdy:

 • ilości generowanych dokumentów i innych zdarzeń znacząco różnią się od tych wymienionych w zestawieniu cennika lub
 • prowadzisz działalność w formie spółki kapitałowej, która wymaga prowadzenia pełnej księgowości,

zwróć się do nas o indywidualną ofertę za pomocą formularza kontaktowego. Pracownik biura skontaktuje się z Tobą telefonicznie by ustalić szczegóły dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej.

Na tej podstawie przygotujemy umowę o prowadzenie księgowości z kwotą dostosowaną do specyfiki Twojej firmy i prześlemy na pocztę e-mail wraz z umową powierzenia danych osobowych.

Samo otrzymanie umowy na pocztę e-mail nie stanowi jej zawarcia - potrzebny jest dodatkowo Twój podpis. Wydrukuj umowy w dwóch egzemplarzach, podpisz oraz odeślij do nas na adres:

Business-Tax Sp. z o.o.
ul. Bolesława Krzywoustego 105/21
51-166 Wrocław

Mimo iż działanie naszego biura rachunkowego oparte jest na formie online, to umowa o prowadzenie usług księgowych w formie papierowej jest niezbędna ze względu na wymogi stawiane przez kontrolerów z organów skarbowych.

Umowa powierzenia danych osobowych jest natomiast konieczna ze względu na wymogi Ustawy o ochronie danych osobowych (art. 31 ust. 1). W trakcie korzystania z systemu biura rachunkowego online gromadzone są dane, np. klientów w celu wystawiania dla nich faktur sprzedaży. Przedsiębiorca, budując bazę kontrahentów w systemie, staje się administratorem zgromadzonych danych osobowych. W celu zapewnienia należytej ochrony zapisanych w niej danych powinien powierzyć je na piśmie Business-Tax.

Dodatkowe czynności

Po otrzymaniu podpisanych umów, odeślemy Ci jeden egzemplarz (drugi zostanie w dokumentacji naszego biura) oraz zostanie utworzone dla Ciebie konto w systemie. O podpięciu do biura rachunkowego online zostaniesz poinformowany za pomocą e-maila. Do przesłanej wiadomości załączone zostaną formularze CEIDG-1 oraz UPL-1.

Wybór biura rachunkowego Business-Tax, które będzie prowadzić księgowość Twojej firmy należy zgłosić w ciągu 7 dni, poprzez poprzez złożenie aktualizacji formularza CEIDG-1. Formalności zostawiasz nam - potrzebny druk przygotujemy za Ciebie. Wystarczy, że go wydrukujesz i podpisany dostarczysz do urzędu gminy.

Formularz UPL-1 jest niezbędny do elektronicznej wysyłki Twoich deklaracji do urzędu skarbowego. Wystarczy, że podpisany druk dostarczysz do urzędu skarbowego, osobiście lub za pośrednictwem poczty.

Rozpocznij korzystanie z systemu

Podpięcie do biura rachunkowego online oznacza otrzymanie dostępu do systemu. Możesz się zalogować na dane wskazane podczas rejestracji (login to adres e-mail) oraz korzystać z narzędzi dostępnych w ramach świadczenia przez Business-Tax usługi księgowej. Do Twojej dyspozycji będą między innymi: program do faktur, system CRM oraz program magazynowy.

Zawarcie umowy z biurem rachunkowym

Ochrona danych osobowych

Upoważnienie UPL

Zgłoszenie zmian w CEIDG

Umowa wraz z cennikiem przesyłana jest automatycznie na wskazany przez Ciebie adres e-mail. Czy wiesz, że każde biuro rachunkowe musi działać zgodnie z wymogami GIODO? Deklaracje będziemy przesyłać do Twojego urzędu skarbowego drogą elektroniczną. Przeniesienie prowadzenia księgowości do biura rachunkowego Business-Tax należy zgłosić w urzędzie gminy.
Umowę wystarczy:
 • wydrukować w 2 egzemplarzach,
 • podpisać,
 • odesłać na adres naszego biura.
System biura rachunkowego online Business-Tax spełnia wymogi ustawy o ochronie danych osobowych. Przygotujemy dla Ciebie druk UPL-1 i prześlemy na pocztę e-mail. Wypełnimy za Ciebie formularz CEIDG-1 z aktualizacją danych i prześlemy na pocztę e-mail.
Odeślemy do Ciebie jeden egzemplarz oraz udostępnimy konto w systemie. Dane dotyczące Twojej firmy są u nas bezpieczne. Wystarczy, że:
 • wydrukujesz UPL-1,
 • dostarczysz podpisany do swojego urzędu skarbowego.
Wydrukowany i podpisany formularz złóż w urzędzie gminy. Termin zgłoszenia zmiany to 7 dni.